• -72%

Kniha Futbalová misia


14,50 €
4,06 € Zľava 72%
Bez dane Do 3 dní

„Samozrejme, že som chuligán, doboha, ty debil vy***ný! A je to vonku. Som chuligán. Lenže vieš prečo? Lebo, k***a, presne to je moja robota!“ V roku 1995 prišiel do kín film I. D. o ambicióznom mladom policajtovi, ktorého poslali do terénu, aby v utajení prenikol do gangu futbalových chuligánov a vystopoval jeho vodcov. Dnes už


Množstvo
SKLADOM

Počet strán: 272

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788097153465

Jazyk: slovenský

Dátum vydania: 31. októbra 2014 V

ydavateľstvo: Zelený Kocúr H

motnosť: 0,32 kg

„Samozrejme, že som chuligán, doboha, ty debil vy***ný! A je to vonku. Som chuligán. Lenže vieš prečo? Lebo, k***a, presne to je moja robota!“ V roku 1995 prišiel do kín film I. D. o ambicióznom mladom policajtovi, ktorého poslali do terénu, aby v utajení prenikol do gangu futbalových chuligánov a vystopoval jeho vodcov. Dnes už kultový snímok prekvapil mierou brutality a znepokojivým pohľadom na temnú a často krvavú stránku krásneho športu, akým je futbal. Bol to taký šokujúci príbeh, až diváci ťažko verili, že sa to mohlo odohrať naozaj. Ale teraz už tomu veriť musia... Takmer o dvadsať rokov neskôr muž, ktorý film pripravoval, odhalil pravdu – scenár vznikol na základe pravdivého príbehu. Príbehu, ktorý sám zažil. Ten ambiciózny mladý policajt sa volal James Bannon, futbalový klub, preslávený najmä vyčíňaním svojich fanúšikov, sa volal Millwall, a gang, do ktorého sa Bannon infiltroval, sa nazýval Bushwackers – jeden z najobávanejších, najbrutálnejších vo svete anglického futbalu. Dnes prichádza James Bannon s knihou, ktorá vám odhalí pozadie chuligánskych gangov a tiež policajných operácií, ktoré ich mali dostať na kolená. Kniha je plná napätia, ale aj humoru. Bannon ukazuje, že práca tajného policajta je ako droga a najťažšie nie je vykonávať ju, ale zachovať si potrebný odstup. Som ešte policajt? Neraz sa pýtal sám seba, keď sa počas tajnej misie sám podieľal na brutálnych výtržnostiach – a tiež keď bol svedkom neetického konania ochrancov poriadku. Pútavé a znepokojivé čítanie, ktoré dokazuje, že život píše najlepšie príbehy. James Bannon sa narodil roku 1965 v Lambethe v južnom Londýne. Päť rokov slúžil v radoch Metropolitnej polície, veľkú časť toho obdobia pracoval ako tajný agent. Naďalej vedie bohatý a vzrušujúci život ako herec, komik, developer a majiteľ vlastných komerčných aerolínií. Je veľvyslancom charitatívnej organizácie Princeʼs Trust a žije v Sussexe so svojou rodinou.

0176
Stupeň 
Janka 2022-06-09
Všetko ok

Zásielka s knižkou prišla veľmi rychle a bez poškodenia. Pekne zabalené. Ďakujem

Stupeň 
Lukáš 2022-03-09
Spokojný

Parádna kniha. Jedna z najlepších, aké som kedy čítal. Vždy keď som dočítal nejakú kapitolu, tak som sa tešil na ďalšiu. Knihu som mal ale veľmi rýchlo prečítanú. Kto je futbalový alebo športový fanúšik, odporúčam prečítať!

Napíšte svoju recenziu !

Súvisiace produkty